Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Archiwum / Agro-Handel wygrywa wszystko.

Agro-Handel wygrywa wszystko.

Po zwycięstwach Jarosława Skrzyczyńskiego z KJ Agro-Handel w Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski, zawodnicy w zielonych frakach zdominowali również rozgrywki Polskiej Ligi Jeździeckiej.

 Organizowana przez Polski Związek Jeździecki liga, składała się z siedmiu etapów, rozpoczęła się w maju w Bogusławicach, a zakończyła w miniony weekend finałem na hipodromie w Olszy, koło Śremu. Wydawało się, że w najbardziej prestiżowej kategorii złotej po kolejne w tym roku trofeum sięgnie Jarosław Skrzyczyński, bowiem on prowadził od pierwszego etapu, a przed finałem był liderem razem z Jackiem Grzywaczem z PLJ w Dziemianach. Jednak walka trwała do końca. W ścisłym finale w konkursie Grand Prix, zarówno Skrzyczyński, jak i Grzywacz zrobili po jednej zrzutce, co wykluczyło ich z udziału w rozgrywce. Potknięcie arcymistrza znakomicie wykorzystali jego koledzy klubowi. Finał wygrał Mściwoj Kiecoń, dosiadający 7-letniego konia Digisport Contendrix.

 

Digisport Contendrix to bardzo dobry koń, wygrał dwa Grand Prix w ramach PLJ. Może w Drzonkowie miałem trochę ułatwione zadanie, bo wystarczyło przejechać parkur bezbłędnie i jadąc jako ostatni w rozgrywce nie musiałem zbytnio ryzykować. Tu mimo wszystko trzeba było pojechać trochę szybciej, parkur był bardziej wymagający. Ostatecznie udało się przejechać bezbłędnie i w najlepszym czasie - powiedział Mściwoj Kiecoń.

 

Tym samym dwukrotny mistrz Polski (2010, 2011) sięgnął nie tylko po tytuł zwycięzcy Polskiej Ligi Jeździeckiej, ale również pokazał, że ma w swojej stawce nowego rumaka, który w przyszłym roku powinien pozwolić mu na powrót do ścisłej krajowej czołówki. Drugie miejsce zajął Dawid Skiba, dosiadający w finale konia Avocado L. Jest to pierwszy tak duży sukces Dawida, odkąd jesienią zeszłego roku przyjął barwy Agro-Handlu. Trzecie miejsce w finale zajęła młoda Dajana Pawlicka z Agro-Handlu, co dało jej czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Jarosław Skrzyczyński dzięki dwóm wcześniejszym wygranym (w drugim i trzecim etapie) obronił miejsce na podium, ale tym razem musiał się zadowolić brązowym medalem. 

 

W kategorii srebrnej również dominowali zawodnicy ze Śremu. Wygrał Dawid Skiba, a na drugim miejscu uplasował się Jarosław Skrzyczyński. Trzecia pozycja należała do Seweryna Murdzi z KJ Equipo Łódź. 

 

W kategorii brązowej (dla mniej doświadczonych zawodników i amatorów) triumfowała juniorka wielkopolskiego klubu JKS FER Więckowice, Maria Kosmalewicz. Drugie i trzecie miejsce przypadło jeźdźcom TKJ Garbówek, Jakubowi Dołhunowi i Ninie Milczarek. 

 

W rozgrywanym w ramach PLJ Drużynowym Pucharze Polski, zdecydowanie triumfował KJ Agro-Handel Śrem, który w finale wystawił bardzo mocny zespół składający się z Jarosława Skrzyczyńskiego, Mściwoja Kieconia, Dawida Skiby i młodej Marii Stanisławiak. 

 

Finał PLJ w Olszy zakończył sezon startów jeźdźców na otwartych hipodromach. Jak widać okres ten był bardzo udany dla zawodników z teamu stworzonego przez prezesa ZM Agro-Handel, Jana Ludwiczaka. Warto dodać, że oprócz wymienionych tu sukcesów krajowych, „zieloni” odnosili też wiele triumfów na arenach międzynarodowych. Jarosław Skrzyczyński w tym roku wygrał już siedem konkursów zaliczanych do światowego rankingu. Nic więc dziwnego, że w minioną niedzielę przedłużył kontrakt z Agro-Handlem na kolejne dwa lata. Jeździecka karuzela kręci się dalej. Już w drugi weekend października rozpoczyna się sezon halowy podczas którego na pewno możemy liczyć na kolejne sukcesy drużyny z Olszy. 

 Szymon Tarant – tylkoskoki.pl

 

 

Zawody Jeździeckie

Kalendarz zawodów na rok 2018:

30.04-01.05.2018 r.  
XVRegionalne Zawody Konne w skokach przez przeszkody "Majowy Laur Olszy"
Propozycje                      Wyniki

01-03.06.2018 r.  

XII  Ogólnopolskie Zawody Konne w skokach przez przeszkody
"Grand Prix Śremu" , III etap  PLJ , Zawody Regionalne 
   

Propozycje ZR
Propozycje ZO               Wyniki całość 

16-17.06.2018  r.- Regionalne Zawody Konne w skokach przez przeszkody "Grand Prix Olszy"

Propozycje                      Wyniki 

30.06 - 01.07.2018 r. - 

XVII Ogólnopolskie Zawody Konne w skokach przez przeszkody "Grand Prix Polskich Producentów Żywności i Fundacji Orła Białego" 


Elim. do MPMK 4, 5, 6 - letnich , Zawody Regionalne
Propozycje ZO               Wyniki 
Propozycje ZR


11-12.08.2018 r- Regionalne  Zawody Konne w skokach przez przeszkody
"Grand Prix Z.M. Agro-Handel"

Propozycje                       Wyniki

07-09.09.2018 r - X  Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni 4,5, 6,7- letnich, XXIV Memoriał Jana Kantego Dąbrowskiego 

Propozycje                        Wyniki14-16.09.2018 r. - Finał Polskiej Ligi Jeździeckiej, Ogólnopolskie Zawody Konne w skokach przez przeszkody/

Propozycje ZO                   Wyniki
Propozycje ZR 

 
  


 
 

Nasz Klub
 

Klub Jeździecki „Agro-Handel” Śrem jest klubem specjalizującym się w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Nieprzerwanie od 2007 roku klub zdobywa pierwsze miejsce  w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. Barwy Klubu reprezentuje wielu bardzo dobrych „skoczków”. Klub Jeździecki „Agro-Handel” jest organizatorem zawodów konnych na najwyższym poziomie. 
Zobacz więcej

Galeria

Zdjęcia archiwalne

zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zobacz całą galerię »

Zadaj pytanie

Zadaj pytanie

Copyrights 2009 Agro-Handel Wszystkie prawa zastrzeżone

Wykonanie Supremo.pl - Serwisy i Strony internetowe Powered by Kentico CMS