Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Archiwum / Skrzyczyński ze wsparciem Gramzy

Skrzyczyński ze wsparciem Gramzy

W pierwszy weekend września w Olszy odbyły ostatnie w tym roku zawody organizowane przez Klub Jeździecki Agro-Handel Śrem.

 Tym razem ponad 100 zawodników z całej Polski na blisko 200 koniach rywalizowało w XXII Memoriale Jana Kantego Dąbrowskiego oraz VIII Sportowym Czempionacie Polski Młodych Koni.

W rywalizacji memoriałowej upamiętniającej zasłużonego hodowcę i trenera koni ze Stadniny Koni Pępowo Jana Dąbrowskiego zacięty bój stoczyli między sobą reprezentant gospodarzy, mistrz Polski Jarosław Skrzyczyński oraz złoty medalista Pucharu Polski Młodych Jeźdźców Adam Grzegorzewski z KJ Agro-Aves Gajewniki. Po półfinałach prowadził Grzegorzewski, ale niedzielny finał należał do Skrzyczyńskiego. Pikanterii rywalizacji dodał fakt, że jadący jako ostatni w finale Leszek Gramza z KJ Agro-Handel musiał być lepszy od Grzegorzewskiego – bo tylko w takim przypadku wygrana w całym Memoriale przypadała Skrzyczyńskiemu. Gramza zrobił co do niego należało, pomógł klubowemu koledze i jednocześnie zajął trzecie miejsce w Memoriale. Zwycięzcą po raz trzeci w swojej karierze został Jarosław Skrzyczyński. Grzegorzewski musiał zadowolić się drugim miejscem.

 

W kategorii koni 7 letnich, najbardziej prestiżowej w Sportowym Czempionacie Polski Młodych Koni, klasą dla siebie był Jarosław Skrzyczyński. Tylko jemu udało się pokonać wszystkie parkury na zero. W dodatku dokonał tego na aż trzech koniach. W takiej sytuacji trudno było aby zawodnik ścigał się sam ze sobą w rozrywce. Decyzją organizatora i komisji sędziowskiej przyznano trzy tytuły Czempionów. Zostały nimi: westfalska Cassia de Lys L, której właściciel Jan Ludwiczak oraz pochodzące ze Stajni Sportowej Dyrek oldenburskie: Silver Shine i Chacclana.  Każdy z tych koni już w przyszłym sezonie może w znaczący sposób wspomóc Skrzyczyńskiego w najważniejszych zawodach. Jest to o tyle istotne, że w tym roku Skrzyczyński musiał zrezygnować z obrony tytułu mistrza Polski, bowiem jego podstawowy koń Crazy Quick ma przerwę po wyczerpujących startach dla reprezentacji Polski.

A mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody rozpoczną się już w najbliższy czwartek w Jakubowicach koło Opola. O medal dla KJ Agro-Handel w kategorii seniorów walczyć będą: uważany za faworyta Mściwoj Kiecoń (był już mistrzem w latach 2009 i 2011) oraz Marcin Bętkowski. Prezes Jan Ludwiczak mocno liczy też na juniorkę Dajanę Pawlicką. Jej najgroźniejszym rywalem będzie właśnie Adam Grzegorzewski.

Szymon Tarant – portal tylkoskoki.pl


Zawody Jeździeckie

Kalendarz zawodów na rok 2018:

30.04-01.05.2018 r.  
XVRegionalne Zawody Konne w skokach przez przeszkody "Majowy Laur Olszy"
Propozycje   Wyniki

01-03.06.2018 r.  

XII  Ogólnopolskie Zawody Konne w skokach przez przeszkody
"Grand Prix Śremu" , III etap  PLJ , Zawody Regionalne 
   

Propozycje ZR
Propozycje ZO

        


16-17.06.2018  r.- Regionalne Zawody Konne w skokach przez przeszkody "Grand Prix Olszy"

Propozycje30.06 - 01.07.2018 r. - 

XVII Ogólnopolskie Zawody Konne w skokach przez przeszkody "Grand Prix Polskich Producentów Żywności i Fundacji Orła Białego" 


Elim. do MPMK 4, 5, 6 - letnich , Zawody Regionalne 

11-12.08.2018 r- Regionalne  Zawody Konne w skokach przez przeszkody
"Grand Prix Z.M. Agro-Handel"

07-09.09.2018 r - X  Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni 4,5, 6,7- letnich, XXIV Memoriał Jana Kantego Dąbrowskiego 

14-16.09.2018 r. - Finał Polskiej Ligi Jeździeckiej, Ogólnopolskie Zawody Konne w skokach przez przeszkody/ 
  


 
 

Nasz Klub
 

Klub Jeździecki „Agro-Handel” Śrem jest klubem specjalizującym się w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Nieprzerwanie od 2007 roku klub zdobywa pierwsze miejsce  w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. Barwy Klubu reprezentuje wielu bardzo dobrych „skoczków”. Klub Jeździecki „Agro-Handel” jest organizatorem zawodów konnych na najwyższym poziomie. 
Zobacz więcej

Galeria

Zdjęcia archiwalne

zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zobacz całą galerię »

Zadaj pytanie

Zadaj pytanie

Copyrights 2009 Agro-Handel Wszystkie prawa zastrzeżone

Wykonanie Supremo.pl - Serwisy i Strony internetowe Powered by Kentico CMS