Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Liga dla Skiby

Liga dla Skiby

Dawid Skiba z KJ Agro-Handel Śrem sięgnął po zwycięstwo w dwóch kategoriach Polskiej Ligi Jeździeckiej 2018 i w nagrodę odebrał dwa samochody.

 W najtrudniejszej kategorii - złotej - w konkursie wzięły udział 22 pary. W tym gronie było aż 9 zawodników z Top 10 rankingu PLJ po siedmiu etapach. Po bezbłędnym pokonaniu trudnego parkuru (16 skoków w 82 sekundy) do rozgrywki awansowały trzy pary. W tym momencie pewny zwycięstwa w PLJ był już Dawid Skiba. Mimo to w rozgrywce na klaczy Badorette pojechał ambitnie, precyzyjnie i wygrał Grand Prix. Drugie miejsce zajął Grzegorz Nowak z KJK Zatoka na Always Forever (on nie zbierał punktów w sezonie), a trzecie Mściwoj Kiecoń z KJ Agro-Handel, który tym samym stanął na drugim stopniu podium Ligi. Mimo niepowodzenia w dzisiejszym finale, po trzecie miejsce w kategorii złotej sięgnął Jakub Krzyżosiak reprezentujący KS Small Cherry Trzebnica.

Dawid Skiba okazał się też najlepszy w kategorii srebrnej. Tu w konkursie zajął miejsce drugie (doskonały przejazd w rundzie podstawowej na Secret Weapon L). Tym samym zawodnik KJ Agro-Handel Śrem zdobył dziś dwie nagrody główne w postaci samochodów (Suzuki i Volkswagen). Konkurs finałowy rundy srebrnej wygrał jego kolega klubowy Jarosław Skrzyczyński na Quiro 5.

W rundzie brązowej, po równej jeździe przez cały sezon, najlepszy okazał się Jakub Kubiak z KJ SO Łąck, a konkurs finałowy wygrała 13-letnia Zuzanna Kucharska z Rodan Club na klaczy Vulkana 6.

"Presję miałem już od miesiąca, kiedy to zostałem liderem obu najtrudniejszych kategorii. Wiadomo, że oczekiwania były duże. Moim założeniem na początku sezonu i marzeniem było wygrać PLJ. To udało się zrealizować. Chciałbym bardzo podziękować panu Janowi Ludwiczakowi. Do KJ Agro-Handel Śrem trafiłem dwa i pół roku temu. Zaczynałem praktycznie od zera, od młodych koni. Dostawałem coraz to lepsze wierzchowce do jazdy i coraz trudniejsze zadania do wykonania. Dzięki temu dzisiaj możemy wspólnie cieszyć się z sukcesu" - powiedział Dawid Skiba.

"Cieszę się nie tylko ze zwycięstwa moich zawodników, ale i z tego, że rozgrywki Ligi były tak udane. Chciałbym podziękować wszystkim organizatorom poszczególnych etapów, który przyczynili się do tego sukcesu" - powiedział Jan Ludwiczak, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PLJ.

Rozgrywki Polskiej Ligi Jeździeckiej 2018 odbywały się w 7 etapach, w 7 różnych ośrodkach w całej Polsce: SO Bogusławice, KJK Szary Michałowice, KJ Agro-Handel Śrem, KS Machnice, JKS U Robsonów, ZKS Drzonków i KJ Leśna Wola.

W poszczególnych kategoriach zostało sklasyfikowanych:

·         w brązowej - 171 zawodników,

·         w srebrnej - 128 zawodników,

·         w złotej - 70 zawodników.

W zawodach finałowych w Olszy wzięło udział 250 par, a zmagania w sobotę i niedzielę oglądało ponad dwa tysiące kibiców.

Zawody Jeździeckie

Kalendarz zawodów na rok 2019:

30.04-01.05.2019 r.  
ZR  - Turniej Nadziei Olimpijskich i Orła Białego - I etap


18-19.05.2019 r. 
ZR - Turniej Nadziei Olimpijskich i Orła Białego - II etap

01-02.06.2019 r. 
ZR - Turniej Nadziei Olimpijskich i Orła Białego - III etap

29-30.06.2019 r. -  ZR - Turniej Nadziei Olimpijskich i Orła Białego. - IV etap 

13-14.07.2019 r. - ZR - Turniej Nadziei Olimpijskich i Orła Białego.- V etap

10-11.08.2019r - ZR- Turniej Nadziei Olimpijskich i Orła Białego - VI etap

0.08-01.09.2019 r.  -
ZR - Finał Turnieju Nadziei Olimpijskich i Orła Białego.

14-16.06.2019 r. - IV etap Polskiej Ligi Jeździeckiej - ZO, ZR 

 

06-08.09.2019 r. - XI Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni

27-29.09.2019 r. - Finał Polskiej Ligi Jeździeckiej , ZO, ZR 

 

 
  


 
 

Nasz Klub
 

Klub Jeździecki „Agro-Handel” Śrem jest klubem specjalizującym się w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Nieprzerwanie od 2007 roku klub zdobywa pierwsze miejsce  w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. Barwy Klubu reprezentuje wielu bardzo dobrych „skoczków”. Klub Jeździecki „Agro-Handel” jest organizatorem zawodów konnych na najwyższym poziomie. 
Zobacz więcej

Galeria

Poniżej przedstawiamy zdjęcia źrebaków po naszych ogierach

zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zobacz całą galerię »

Zadaj pytanie

Zadaj pytanie

Copyrights 2009 Agro-Handel Wszystkie prawa zastrzeżone

Wykonanie Supremo.pl - Serwisy i Strony internetowe Powered by Kentico CMS