Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Wielu jeźdźców ale Agro-Handel najlepszy

Wielu jeźdźców ale Agro-Handel najlepszy

Trzy kategorie i trzy zwycięstwa w Olszy należały do reprezentantów gospodarzy, KJ Agro-Handel Śrem w zawodach Polskiej Ligi Jeździeckiej. Grand Prix dla Jarosława Skrzyczyńskiego na Crazy-Quick'u, kategoria srebrna i brązowa dla Mściwoja Kieconia, dodatkowo Andrzej Głoskowski triumfował w Turnieju o nagrodę Polskich Producentów Żywności.

Zawody ogólnopolskie zaliczane do Polskiej Ligi Jeździeckiej jakie odbyły się w Olszy w dniach 23- 24 czerwca i zgromadziły na starcie rekordową jak na polskie warunki ilość 160 zawodników i 350 koni. Ich sprawny przebieg nie byłby możliwy gdyby nie nowoczesny obiekt KJ Agro-Handel który ma aż dwie areny konkursowe.

Najważniejszy konkurs Grand Prix zaliczany do PLJ kategorii złotej 145 cm wygrał Jarosław Skrzyczyński z Agro-Handlu na Crazy-Quick’u. Parkur podstawowy okazał się dość trudny, bowiem do rozgrywki dostały się zaledwie trzy pary. Tego zwycięstwa reprezentant klubu Agro-Handel Śrem nie mógł oddać w niczyje ręce. Pokonując szybko każdą kolejną przeszkodę zegar zatrzymał w czasie 37.83 sekundy. - Było nas trzech, trzech dobrych. Jednak Crazy sam z siebie galopuje szybko i im szybciej jadę, tym lepiej skacze. Jego jest ciężko dogonić - powiedział Jarosław Skrzyczyński, który dzięki tej wygranej umocnił się na prowadzeniu w tabeli Polskiej Ligi Jeździeckiej. Drugi zawodnik, Łukasz Troszczyński z KJ Nad Wigrami na Djarvi B bezbłędnie ukończył parkur prawie trzy sekundy później. Na trzecim miejscu uplasował się Wojciech Wojcianiec z KJ Melloni Horses na Chintablue.

Inny z reprezentantów KJ Agro-Handel Mściwoj Kiecoń okazał się najlepszy zarówno w kategorii srebrnej wygrywając na Venus, ale i w kategorii brązowej, gdzie zwyciężył dosiadając klaczy Anabel.

Sporo emocji dostarczył kibicom rozegrany w sobotę konkurs Drużynowego Pucharu Polski. Wystąpiło pięć ekip. Do końca o zwycięstwo walczył Wielkopolski Związek Jeździecki z gospodarzami, KJ Agro-Handel Śrem. Przed przejazdami ostatnich, czwartych jeźdźców w ekipach, Wielkopolanie mieli czyste konto, a Agro-Handel 4 punkty. Zrzutka Dawida Rakoczego na Hatoki i czysty przejazd Jarosława Skrzyczyńskiego na Quitoki spowodowały, że doszło do rozgrywki, do której szefowie ekip wytypowali właśnie tych jeźdźców. Najpierw, bezbłędnie i dynamicznie pojechał Rakoczy. Jarosław Skrzyczyński co prawda wykonywał ciaśniejsze zakręty, jednak jedno przytrzymanie do ostatniej przeszkody spowodowało, że zegar zatrzymał się o 0,16 sekundy za czasem ex zawodnika Agro-Handlu (obecnie KJ Profil Piła) Dawida Rakoczego. Zadowolony z pokonania arcymistrza Skrzyczyńskiego, Dawid Rakoczy przy ceremonii dekoracji powiedział: „Dawid pokonał Goliata.” Tym samym, po zwycięstwo sięgnął WZJ, a Agro-Handel w tej jednej kategorii musiał zadowolić się drugim miejscem.

W ramach konkursów regionalnych rozegrano turniej o Nagrodę Polskich Producentów Żywności. To już po raz trzeci w karierze najlepszy okazał Andrzej Głoskowski – kolejny z reprezentantów Agro-Handlu.

Kolejne zawody cyklu Polskiej Ligi Jeździeckiej, któremu patronuje Polski Związek Jeździecki i Fundacja Orła Białego odbędą się już za dwa tygodnie w Machnicach koło Wrocławia. Olsza jeszcze raz gościć będzie uczestników Ligi – na finale w dniach 22-24 września. Wcześnie na hipodromie Agro-Handlu zostanie jeszcze rozegrane Grand Prix Śremu (29-30 lipca) i Sportowy Czempionat Młodych Koni (8-10 września). 

Szymon Tarant-tylkoskoki.pl

Zawody Jeździeckie

Kalendarz zawodów na rok 2017:

06-07.05.2017-  
XIV Ogolnopolskie i Regionalne Zawody Konne w skokach przez przeszkody "Majowy Laur Olszy"

Propozycje ZO            Wyniki

Propozycje ZR             


03-04.06.2017 r.
- Regionalne Zawody Konne " Grand Prix Olszy"

Propozycje                Wyniki 


23-25.06.2017 r.- Ogólnopolskie Zawody Konne w skokach przez przeszkody GP   Polskich Producentów Żywności i Fundacji Orła Białego   - Polska Liga Jeździecka, Zawody Regionalne 
        

Propozycje ZO                  Wyniki
Propozycje ZR 
29- 30.07.2017- Ogólnopolskie Zawody Konne w skokach przez przeszkody "Grand Prix Śremu" 

Propozycje ZO                  Wyniki

Propozycje ZR 08-10.09.2017 r - IX  Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni 4 , 5 , 6 , 7- letnich. XXIII Memoriał Jana Kantego Dąbrowskiego.

Propozycje                Wyniki SCPMK

                       Wyniki Memoriał22-24.09.2017 r. - Finał Polskiej Ligi Jeździeckiej

Propozycje ZO                  Wyniki 

Propozycje ZT

 
  


 
 

Nasz Klub
 

Klub Jeździecki „Agro-Handel” Śrem jest klubem specjalizującym się w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Nieprzerwanie od 2007 roku klub zdobywa pierwsze miejsce  w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. Barwy Klubu reprezentuje wielu bardzo dobrych „skoczków”. Klub Jeździecki „Agro-Handel” jest organizatorem zawodów konnych na najwyższym poziomie. 
Zobacz więcej

Galeria

Zdjęcia archiwalne

zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie
zobacz całą galerię »

Zadaj pytanie

Zadaj pytanie

Copyrights 2009 Agro-Handel Wszystkie prawa zastrzeżone

Wykonanie Supremo.pl - Serwisy i Strony internetowe Powered by Kentico CMS