plj 2018 puchary

Kolejna edycja Polskiej Ligi Jeździeckiej, której po raz drugi koordynatorem jest KJ Agro-Handel, zapowiada się bardzo ciekawie.

 

Rozgrywki Polskiej Ligi Jeździeckiej z pewnością zdominują rywalizację na poziomie ogólnokrajowym na otwartych hipodromach w sezonie 2019. Na cykl, który trwał będzie od kwietnia do września, składa się z 7 etapów i zawodów finałowych.

„Dziś mamy wszystko zapięte na ostatni guzik, podpisane wszystkie umowy zarówno ze sponsorami, jak i organizatorami etapów. Cieszy nas, że mamy w jednej i drugiej grupie nowych partnerów. Rozgrywki zapowiadają się bardzo ciekawie zarówno dla zawodników, jak i kibiców” – mówi przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PLJ Jan Ludwiczak.

Pierwsze zawody Ligi odbędą się już w ostatni weekend kwietnia w Biskupcu koło Iławy. KJ Lotar to jeden z dwóch nowych partnerów organizacyjnych PLJ. Drugim debiutującym miejscem będzie w lipcu Stajnia Biały Las. Oba ośrodki mają fantastyczne nowe hipodromy z systemem Ebe Flut. Tradycyjnie Liga zawita też do Bogusławic, Michałowic (maj), Dąbrówki Małej (lipiec) i Zielonej Góry (sierpień). Koordynator na swoim hipodromie zorganizuje czwarty etap (czerwiec) i finał (ostatni weekend września).

„Wszystkie ośrodki mają doskonałą infrastrukturę i do tego dużo chęci do organizowania dobrych imprez. My u nas w Olszy też cały czas polepszamy bazę, po inwestycji w piaskowe areny teraz przyszedł czas na stałe boksy. Takich na naszych gości będzie w tym sezonie czekać 180” – dodaje prezes Ludwiczak.

Łączna pula nagród za klasyfikację końcową ma wartość około 170 000 zł. Na zwycięzców kategorii złotej i srebrnej ponownie czekają nowe samochody osobowe. Nowy pojazd – skuter - otrzyma też triumfator kategorii brązowej.

Małej modyfikacji uległ regulamin kategorii indywidualnych. Dotyczy ona zawodów finałowych, podczas których dodatkowo punkty zdobywać się będzie też w półfinałach. Drużynowy Puchar Polski ma identyczne zasady jak w poprzednim sezonie.

Więcej o rozgrywkach PLJ (regulamin, nagrody, kalendarz, partnerze) znajdziecie państwo na naszej stronie.