AH

Klub Jeździecki „Agro-Handel” zatrudni luzaka od 01.02.2020 r.

Mile widziana osoba z okolic Śremu.

CV prosimy wysyłać na adres Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

Logo na stronę

Zapraszamy do zapoznania się z projektem terminarza zawodów w Olszy , organizowanych przez Klub Jeździecki Agro-Handel. 

PROJEKT –

TERMINARZ ZAWODÓW NA 2020 ROK –OLSZA

 

  1. 25-26.04.2020r.                Turniej Nadziei Olimpijskich i Orła Białego
  2. 09-10.05.2020r.                Turniej Nadziei Olimpijskich i Orła Białego
  3. 23-24.05.2020r.                Ogólnopolskie Zawody Konne Grand Prix Wielkopolski
  4. 13-14.06.2020r.                Turniej Nadziei Olimpijskich i Orła Białego
  5. 19-21.06.2020r.                Polska Liga Jeździecka
  6. 04-05.07.2020r.                Turniej Nadziei Olimpijskich i Orła Białego
  7. 01-02.08.2020r.                Ogólnopolskie Zawody  - Turniej Polskich Producentów Żywności
  8. 08-09.08.2020r.                Turniej Nadziei Olimpijskich i Orła Białego
  9. 29-30.08.2020r.                Finał Turniej Nadziei Olimpijskich i Orła Białego
  10. 04-06.09.2020r.                XII Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni 4,5,6,7 -  letnich                                                                                                                                         XXVI MEMORIAŁ Jana Kantego Dąbrowskiego

głowne

Zwycięstwem Jarosława Skrzyczyńskiego w głównej kategorii oraz pełnym sukcesem organizacyjnym i sportowym klubu Agro Handel Śrem zakończyły się rozgrywki Polskiej Ligi Jeździeckiej 2019.Finał PLJ 2019 odbył się w miniony weekend na hipodromie w Olszy. W konkursie Grand Prix (kategoria złota PLJ) do rozgrywki zakwalifikowało się pięć par. Po szybkich i bezbłędnych przejazdach triumfował Jarosław Skrzyczyński. Zajął pierwsze miejsce na Jerico, a trzecie na Just Riding California BS. Drugi był Krzysztof Ludwiczak (nie liczący się do finału ligi) na koniu Diaroubet. Podium całej klasyfikacji kategorii Złotej należało do zawodników KJ Agro-Handel Śrem. Liderem pozostał Skrzyczyński, który z Olszy wyjechał samochodem Toyota. Na miejscu drugim uplasował się Mściwoj Kiecoń, a na trzecim – Dawid Skiba. Tym samym Jarosław Skrzyczyński, czterokrotny mistrz Polski, czterokrotny zdobywca Pucharu Polski i wielokrotny triumfator rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego po raz pierwszy w swojej karierze sięgnął po czwartą koronę polskich skoków przez przeszkody – zwycięstwo w najbardziej prestiżowej kategorii Polskiej Ligi Jeździeckiej.

na stronę

na stronę 1

 

„Co tu dużo mówić – ostatnie tygodnie nie były dla mnie szczęśliwe, także cieszę się tym bardziej, bo zła passa została przełamana. Konie skakały bardzo dobrze, a organizacja w Olszy jak zawsze stała na wysokim poziomie.” – powiedział Jarosław Skrzyczyński, który podczas zawodów przedłużył na kolejne dwa lata kontrakt z KJ Agro-Handel.

W finałowych zmaganiach rundy Srebrnej najlepszy był Arkadiusz Fimmel na Benefisie, a drugie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński na koniu Greatest. Trzecia była Daria Kobiernik na Venus, ale nawet ten wynik nie pozwolił wiceliderce na zwycięstwo w całej klasyfikacji rundy. Główną nagrodę – samochód marki Toyota, dzięki doskonałej postawie we wcześniejszych etapach (trzy wygrane i dwa drugie miejsca) – wywalczył Dawid Skiba z KJ Agro-Handel Śrem. Na miejscu drugim uplasowała się Daria Kobiernik (Zielonogórski KJ Przylep-Lotnisko), a na trzecim Jarosław Skrzyczyński.

Srebrna

W konkursie finałowym rundy Brązowej zwyciężyła Karolina Godoś na Cosa Che. Druga była Michalina Krzyżyńska na Cristiano, a trzeci – Szymon Tęcza na Chacco Blue AS L. Dzisiejszym zwycięstwem amazonka KJ Royal Opole zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli całej rundy, i odebrała nagrodę główną w postaci skutera Junak. W końcowej klasyfikacji miejsce drugie zajęła Anna Białas z KJ Infernal Team, a trzecie – reprezentant KJ Agro-Handel Śrem Szymon Tęcza.

Brązowa

W sobotę odbyły się finałowe rozgrywki w ramach Drużynowego Pucharu Polski. Wystartowały w nich drużyny, które po siedmiu etapach zajmowały cztery czołowe miejsca w tabeli: KJ Agro-Handel Śrem, KJ Trachy Sośnicowice, Kraju Jumping Team oraz KJ Infernal Team. Trzy  pierwsze z nich po przejazdach swoich reprezentantów zachowały zerowe konto i czekała je rozgrywka o zwycięstwo. W niej bezbłędna i najszybsza była Paulina Koza na Kontador vd Moolendref. Tym samym w konkursie i w całej rywalizacji zwyciężyła drużyna KJ Trachy Sośnicowice. Drugie miejsce w konkursie zajęli zawodnicy Kraju Jumping Team a trzecie – gospodarze – KJ Agro-Handel Śrem. Ostatecznie w końcowym rankingu Drużynowego Pucharu Polski na pierwszym miejscu uplasowały się Trachy Sośnicowice, drugie miejsce zajął KJ Agro-Handel Śrem, a trzecie – Kraju Jumping Team.  

na stonę drużyna

Zarówno cały cykl, jak i sam finał można uznać za sukces organizacyjny tych stworzonych przez PZJ cyklicznych rozgrywek sezonu otwartego. W mijającym sezonie, jak i rok wcześnie, organizatorem i koordynatorem PLJ był Klub Jeździecki Agro-Handel Śrem.„Dziękuję wszystkim zawodnikom, jak i poszczególnym organizatorom etapów: Lotar Biskupiec, SO Bogusławice, KJK Szary Michałowice, Stajni Przybylscy Biały Las, ZKS Drzonków oraz JKS U Robsonów. Bez ich zaangażowania nie byłoby tej imprezy.” – powiedział przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PLJ - Jan Ludwiczak.

Tekst : Szymon Tarant

Fot: Paula Bartkowiak

AH

 

Klub Jeździecki Agro-Handel Śrem, Stajnia Olsza  informuje, że w dniu 10 października 2019 r. wypłacone zostały zawodnikom i klubom nagrody finansowe za Finał Polskiej Ligi Jeździeckiej, który odbył się w Olszy w dniach 27- 29.09.2019 r.

na newsa

Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni w swojej jedenastej edycji miał nie tylko liczną, ale i bardzo dobrą obsadę. Impreza, która miała być uzupełnieniem Mistrzostw Polski Młodych Koni, staje się dla: jeźdźców, trenerów, właścicieli i hodowców najważniejszą w roku dla selekcji młodych skoczków.

„SCPMK to jedna z ważniejszych imprez znajdujących się w naszym kalendarzu” – czytamy na facebooku Tyszko Horses – teamu, który obok Stadniny Koni Nad Wigrami, KJ Agro-Handel Śrem i Kraju Jumping Team wystawił w Olszy w dniach 6-8 września najszerszą stawkę koni.

O rekordowej liczbie uczestniczących koni pisaliśmy już przed imprezą. Ostatecznie w poszczególnych kategoriach wzięły udział: 62 czterolatki, 64 pięciolatki, 60 sześciolatków i 39 siedmiolatków. Ciekawie przedstawia się statystyka z podziałem na księgi stadne. Najwięcej było koni zarejestrowanych w PZHK (76), a z zagranicznych ksiąg stadnych najliczniejszą reprezentację miały: KWPN (51), księga holsztyńska (32), oldenburska (17), Zangersheide (14) i hanowerska (10). 

Jeśli do polskich koni szlachetny półkrwi dodamy inne urodzone w Polsce, ale zapisane do zagranicznych ksiąg (a było ich 28), to okazuje się, że ponad sto koni przedstawionych w SCPMK pochodziło od polskich hodowców. Do tego zajmowały one czołowe lokaty. Widać, że polscy jeźdźcy znowu zaczynają jeździć na koniach z Polski, bo są one często równie dobre jak te importowane.

Doskonale w roli organizatora już po raz 10 spisał się KJ Agro-Handel Śrem. Sam obiekt w Olszy osiągnął w tej chwili europejski poziom, a perfekcja w przygotowaniu imprezy i gościnność włodarzy znana jest wszystkim nie od dziś.. Co bardzo ważne przy tego typu zmaganiach oprócz nagród finansowych i tytułów na czempiony czekały okazałe trofea honorowe.

4-latki

Z całą pewnością można stwierdzić, że sposób oceny na styl był najbardziej obiektywnym w historii wszystkich tego typu imprez w Polsce. Już w zeszłym roku organizatorzy postawili na trzech niezależnych arbitrów, z których ocen wyciągano średnią. Teraz było ich pięciu, a odrzucanie skrajnych ocen znacząco wykluczało możliwość niesprawiedliwego wyniku. Niezależnie od tego, pracę całej piątki - Andrzeja Matławskiego, Antoniego Dahlke (sędziowie z uprawnieniami PZJ), Grzegorza Kubiaka (przedstawiciel zawodników), Tomasza Bagniewskiego (przedstawiciel hodowców) i Rudigera Wassibauera (przedstawiciel trenerów) należy ocenić bardzo wysoko. W przypadku wielu koni noty były zgodne i trafnie oddające predyspozycje prezentowanych wierzchowców.

Zdecydowanie wygrał wyhodowany w Holandii ogier Kentucky WM (KWPN, Crespo x Sottise De Wemmel) należący do Wojciecha i Joanny Matyla. Koń ten, doskonale zaprezentowany przez Szymona Stasiaka, został oceniony najwyżej w obydwu konkursach, a sędziowie nie szczędzili mu not 9 i wyższych.

Drugie miejsce (oceniony dwa razy na drugą pozycję) zajął kolejny koń z Holandii - Kandy Progress (KWPN, Zapatero VDL x Negro) którego do jazdy Michałowi Tyszko powierzyła Alicja Mielcarek.

Na trzecim uplasował się wyhodowany w Stadninie Koni Nad Wigrami ogier Dżentelmen (SP, Elvaro x Grand Presidium) dosiadany przez Łukasza Troszczyńskiego. W pierwszej dziesiątce na miejscu piątym ex aequo znalazły się jeszcze dwa konie od polskich hodowców. Zarejestrowana w księdze PZHK Unica-K (hodowca i właściciel: Marek Kubacki) oraz zarejestrowany w księdze holsztyńskiej ogier Vestari (hodowca i właściciel: Michał Szadkowski).

 5-latki

W kategorii pięciolatków aż dwanaście koni utrzymało po trzech konkursach zerowy wynik. Parkury w tej, jak i w kolejnych dwóch kategoriach, były wymagające, do tego normy czasu wymuszały płynny galop. Tak duża liczba zerowych świadczy o tym, że prezentowane w SCPMK wierzchowce są coraz lepsze.

Po rozgrywce wygrał Julio Enkel (KWPN, Montender x Karandasj) pod Wojciechem Dahlke. Konia wyhodował i jest jego właścicielem Antoni Dahlke, który od lat szeroko współpracuje z Holenderskimi hodowcami (głównie z Janem Greve). Być może dlatego większość wyhodowanych przez siebie koni rejestruje w księdze KWPN. Julio Enkel, syn podwójnego złotego medalisty mistrzostw Europy i medalisty Igrzysk Olimpijskich (pod Marco Kutscherem) już w konkursach podstawowych, a jeszcze bardziej w rozgrywce pokazał, że jest koniem nie tylko dokładnym, ale i bardzo zwinnym, szybkim i świetnie reagującym na pomoce, a wiadomo że właśnie takie potrzebne są we współczesnym sporcie skokowym.

Drugie miejsce zajął prezentowany przez Michała Jóskowiaka Vigo Heywood HZ (ZANG, Vigo D'ersonilles x No Limit). Syn mistrza świata - Vigo D'ersonilles to kolejny koń o dużych możliwościach.

Na trzecim miejscu uplasowała się wyhodowana w Stadninie Koni Nad Wigrami klacz Liryka (SP, Kannan x Livello), dosiadana przez Łukasza Troszczyńskiego. Biorąc pod uwagę, że na miejscu siódmym był Sasilio (SP, Cassilio x Alywar) wyhodowany w Stadninie Koni Widzów, na ósmym Stakkato Lazar (OLD, Stakkato Gold x Cancoon) wyhodowany przez Edmunda Lazarewicza, a na dziesiątym – Carissima (SP, Arezzo VDL x Carambole) z SK Nad Wigrami, to okazuje się, że aż pięć koni z top ten pięciolatków urodziło się w Polsce.

6-latki

Tu czyste konto do końca zachowało dziewięć koni.

Wygrał Nivard van de Celieburg (BWP, Emerald Van't Ruytershof x Contendro I) dosiadany przez Michała Tyszko, a należący do EuroHorse. Koń pokazał, że podobnie jak jego ojciec, dosiadany przez Harriego Smoldersa, będzie wierzchowcem bardzo skutecznym.

Drugie miejsce zajęła klacz Issem (KWPN, Quality Time x Clinton) pod Adamem Grzegorzewskim, a trzecie – urodzona w Polsce u Edmunda Lazarewicza oldenburska Velvet Lazar (OLD, Verdi x Numero Uno). Najwyżej sklasyfikowanym koniem zapisanym do księgi PZHK został dosiadany przez Małgorzatę Ciszek-Lewicką Niko (Chacco Fly x Alfaro) ze Stadniny Koni Nowielice, ale przed nim znalazły się jeszcze hanowerski Quick Step (Quintender x Calido) ze Stadniny Kunowo (wł. Katarzyna Skrzyczyńska, zawodnik Jarosław Skrzyczyński) oraz Ielve (KWPN, Quidaro x Carambole), kolejny doskonały koń hodowli Antoniego Dahlke.

7-latki

Konie siedmioletnie uzyskały najlepsze wyniki w półfinałach (przepustką do finału było tu pięć punktów karnych, a w pięciolatkach 9, w sześciolatkach – 8). Sam finał jednak, ustawiony na poziomie zbliżonym do Grand Prix na ZO1*, okazał się bardzo selekcyjny. Stąd do rozgrywki w tej kategorii dostały się tylko cztery konie.

Wygrał, pokonując jako jedyny rozgrywkę na zero, należący do Marzeny Falarz oldenburski Colinero (Cola x Escudo I). Tym samym dosiadający go Michał Tyszko okazał się najlepszym jeźdźcem tegorocznego czempionatu (łącznie zdobył on 3 tytuły).

Na drugim miejscu uplasował się Chepettano (HOL, Chepetto x Calido I) ze stajni Wechta, pod Maksymilianem Wechtą. Ten niezwykle urodziwy siwek wcześniej w konkursach z oceną stylu niejednokrotnie otrzymywał noty powyżej 9.

Trzecie miejsce zajął wyhodowany w Polsce przez pana Ireneusza Sławka, a należący do Anny Maliga koń Ogano’s Boy Z (ZANG, Ogano Sitte x Cajero), zapisany do księgi Zangersheide. Koń ten już jako sześciolatek wygrał Grand Prix na zawodach w Poznaniu, będących Memoriałem znanego hodowcy - Andrzeja Kramera. W rozgrywce nie było konia z księgi PZHK, ale aż trzy takie uplasowały się na piątym miejscu ex aequo (4 punkty karne po półfinałach i finale). Wszystkie trzy: Colombina, Wars i Cordoba pochodzą ze Stadniny Koni Nad Wigrami. Tym samym ta założona ponad 20 lat przez Wojciecha Fabińskiego stadnina może poszczycić się najliczniejszą w tej chwili stawką młodych koni z polską marką SP.

Tak liczna stawka bardzo dobrych i świetnie przygotowanych młodych koni daje nadzieję, że wkrótce zdobywać będą one laury w konkursach zaliczanych do światowego rankingu i światowych imprezach najwyższej rangi. Oby długo mogli startować na nich polscy zawodnicy.

 

Autor: Szymon Tarant – portal tylkoskoki.pl

Fot. Świat Koni