Zdjęcie do art. FINAŁ

Podczas finału Turnieju Nadziei Olimpijskich i Orła Białego walka o główną nagrodę trwała do ostatniego przejazdu.

Rozegrane w miniony weekend zawody w Olszy, w których wzięło udział blisko 300 par, były finałem trwających od kwietnia rozgrywek Turnieju Nadziei Olimpijskich i Orła Białego.

 

Auto

Po pięciu etapach różnice między pierwszą dwójką – Łukaszem Brzóską (KJ Brzóska Sport Horses) a Łukaszem Wasilewskim (KJ WSH Equifirst Przybyszewo) – były minimalne. Podczas ostatnich zawodów punkty można było zdobywać jeszcze w sześciu konkursach, i we wszystkich ta dwójka plasowała się w czołówce. O wszystkim miał zadecydować ostatni konkurs – Grand Prix (135 cm). I tu obaj rywale dostali się do rozgrywki. Konkurs wygrał Łukasz Brzóska, a Wasilewskiemu ta rozgrywka zupełnie nie wyszła. Jednak w ostatecznym rozrachunku okazało się, że to ten drugi – z minimalną przewagą 3,5 punktu (zgromadził ich łącznie 964,5) został zwycięzcą turnieju i odebrał nagrodę główną – samochód KIA. Na trzecim miejscu w turnieju uplasował się Szymon Stasiak (KJ Olmet-OstSped Ostrów Wlkp). Ten zawodnik otrzymał też specjalną nagrodę od mistrza olimpijskiego Jana Kowalczyka i Bober Team. Brązowy Wawrzyn został przyznany przez komisję wyróżniającemu się zawodnikowi młodego pokolenia.

Wawrzyn

W kategorii amatorów triumfowała Klaudia Matoszko (KJ Agro-Handel Śrem), drugie miejsce zajęła Marianna Stawicka (KJ Kapada Wiry) , a trzecie – Julia Janku (KJ Ranczo Kołata).

Zdjęcie w artykuł AMATOR

„Po frekwencji i zaciętości rywalizacji widać, że nasz turniej zyskał wielu zwolenników, zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Cieszy, że kolejne przedsięwzięcie klubu Agro-Handel przekłada się na wzrost poziomu jeździectwa. Już teraz zapraszamy na turniej w roku 2020. Przyjęta przez nas formuła okazała się dobra, ale planujemy wprowadzenie pewnych udoskonaleń. Dziękuję zawodnikom, kibicom i sponsorom. Za tak wspaniałą organizację turnieju chciałem również podziękować Prezesowi KJ Agro-Handel Śrem, panu Janowi Ciesielskiemu.” – powiedział pomysłodawca i organizator turnieju właściciel KJ Agro-Handel Śrem Jan Ludwiczak.

W całych rozgrywkach sklasyfikowanych zostało 127 zawodników w kategorii Profi, i 96 w kategorii Amator.

Ranking kategorii Profi TUTAJ.

Ranking kategorii Amator TUTAJ.