podium małe

Zwycięstwami Łukasza Wasilewskiego i Martyny Derengowskiej z KJ WSH Equifirst Przybyszewo zakończył się II Turniej Nadziei Olimpijskich i Orła Białego rozgrywany w ramach cyklu sześciu zawodów na hipodromie KJ Agro-Handel Śrem w Olszy.

 

Zawody finałowe w dniach 28-30 sierpnia zgromadziły na starcie blisko 250 par, w tym wszystkich zawodników, którzy po pięciu etapach zachowywali szansę na dobry rezultat w całym Turnieju. W obu decydujących konkursach emocje sportowe stały na najwyższym poziomie. Rywalizację kategorii profesjonalistów kończył konkurs klasy C1 (135 cm) z rozgrywką. W pięknym stylu pierwsze dwa miejsca zajął zawodnik gospodarzy – Dawid Skiba na koniach La Vulkano L i Secret Weapon L. Trzeci był Marcin Matelski na Lugano. Jednak walka o główną nagrodę Turnieju – samochód KIA – toczyła się między Łukaszem Wasilewskim a Łukaszem Brzóską. Wasilewski przystąpił do finału z dużą, ale nie gwarantującą końcowego sukcesu przewagą. Miał aż cztery konie. Sporo błędów popełnił na pierwszych trzech i dopiero jazda na Hellum H&H zaczęła układać się po jego myśli. Na nim też odnotował punkty karne, ale dobry czas pozwolił mu zająć dwunaste miejsce. W takiej sytuacji Łukasz Brzóska musiał w rozgrywce wszystko postawić na jedną kartę. Na koniu Charlie 254 miał jeden błąd, co dało mu ósme miejsce w konkursie i podobnie jak w zeszłym roku, drugie miejsce w turnieju. Trzecie miejsce w TNOiOB zajęła juniorka KJ Agro-Handel Śrem, jeżdżąca po okiem Łukasza Wasilewskiego – Matylda Malepszy.

„Walka w całym turnieju ponownie była bardzo trudna. Łukasz Brzóska jest świetnym zawodnikiem, walczyliśmy do samego końca i zwycięstwo nie przyszło mi łatwo. W finale szczęście było po mojej stronie. Cieszy mnie nie tylko moje zwycięstwo, ale i sukcesy i świetna jazda moich podopiecznych – Martyny Derengowskiej i Matyldy Malepszy. Obydwie są młode, zdolne i bardzo ambitne.” – powiedział Łukasz Wasilewski.

Kategorię Amatorów ze sporą przewagą wygrała Martyna Derengowska z WSH Equifirst Przybyszewo. Drugie miejsce zajęła Klaudia Matoszko z KJ Agro-Handel Śrem – co warte podkreślenia, amazonka na koniu Gandalf w pięknym stylu wygrała konkurs finałowy, który rozgrywany był na trudnej dla tej grupy wysokości 115 cm. Na najniższym stopniu podium stanął inny reprezentant KJ Agro-Handel Śrem – Marcin Maćkowiak.

POdium Amator małe

 

Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą sportową rywalizację oraz sponsorom i moim współpracownikom, którzy przyczynili się do sukcesu tej imprezy” – powiedział na zakończenie imprezy przewodniczący komitetu organizacyjnego - Jan Ludwiczak z KJ Agro-Handel Śrem.

„To my dziękujemy za pasję i zaangażowanie panu Ludwiczakowi, który jest wielkim fanem sportu i przykładem gospodarnego wielkopolanina” – dodał jeden ze sponsorów – Jerzy Cerba z KJ Profil Piła.

Rozgrywki Turnieju Nadziei Olimpijskich i Orła Białego toczyły się w pięciu etapach i finale od czerwca do sierpnia. Łącznie w obu kategoriach sklasyfikowano 235 zawodników – 120 w kategorii Amator i 115 w Profi. W puli nagród finału znalazło się 64 300 zł oraz nagrody rzeczowe o wartości 49 900 złotych.

Ranking końcowy kategorii Amator 

Ranking końcowy kategorii Profi

fot. Paula Bartkowiak