scpmk skoki luzem logo v2

W dniach 15-16 listopada 2022 na terenie Stadniny Koni Racot odbędzie Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni w Skokach Luzem.

 

Jest to druga edycja imprezy organizowanej przez Stadninę Koni Racot, Kraju Jumping Team, Klub Jeździecki Agro-Handel Śrem i Tarant Events, pod patronatem Fundacji Orła Białego.

Skoki luzem dla 2- i 3-latków są uzupełnieniem mającego ponad 10 lat tradycji Sportowego Czempionatu Polski Młodych Koni dla 4-, 5-, 6- i 7-letnich wierzchowców który w tym roku odbędzie się w terminie 2-4 września. Imprezę spośród innych tego typu w Polsce wyróżnia sposób oceny. Do wyłonienia czempionów powoływana jest pięcioosobowa komisja, w skład której wchodzą praktycy zarówno z dziedziny hodowli, jak i treningu koni skoczków oraz czynni zawodnicy. Każdy z arbitrów podaje swoją ocenę, dwie skrajne są wykluczane, a z pozostałych wyciągana jest średnia. Taki sposób, minimalizujący subiektywność, w zeszłym roku spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem hodowców i właścicieli młodych koni. W pierwszej edycji Czempionatu wzięły udział 94 konie z roczników 2019 i 2018.

„Ekipa organizatorów mając do dyspozycji bardzo dobrą infrastrukturę do tego typu wydarzenia w racockiej stadninie, postarała się o widowisko bardzo potrzebne i oczekiwane zarówno przez hodowców jak i środowisko jeździeckie.” - pisał na portalu tylkoskoki.pl Tomasz Bagniewski.

Już dzisiaj zapraszamy do Racotu na II Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni w Skokach Luzem.