DSC 9997

Za nami trzecia edycja międzynarodowych zawodów CSI2* na hipodromie KJ Agro-Handel Śrem w Olszy. Konkurs Grand Prix wygrała Daria Kobiernik na koniu Sonet. W sobotnim konkursie zaliczanym do światowego rankingu triumfował Marek Lewicki na La Pezi.

W Grand Prix wystartowało 40 par. Parkur podstawowy o wysokości 145 cm wymagał pełnej koncentracji. Trzeba jednak przyznać, że większość polskich zawodników poradziła sobie z nim bardzo dobrze, bo oprócz 11 zerowych przejazdów oglądać mogliśmy sporo z jedną zrzutką czy też minimalnym przekroczeniem normy czasu.

W finałowym barażu swoje drugie zwycięstwo w klasie LR odniosła Daria Kobiernik. Była to jednak pierwsza wygrana w takich zmaganiach dla 13-letniego wałacha Sonet, wyhodowanego w Stadninie Koni Racot.

Na miejscu drugim uplasował się zwycięzca tego Grand Prix z roku 2021 – Mściwoj Kiecoń na klaczy Idealisca. Top 3 zamknął będący w doskonałej formie 16-letni Patryk Skrzyczyński na doświadczonym ogierze Jerico.

W finale Średniej Rundy Daria Kobiernik triumfowała na Venus. Miejsce drugie zajęła Eliza Zawadzka na klaczy Ina, a trzeci był Hubert Polowczyk na K’Ermitage Premices Z.

W konkursie finałowym dla koni sześcio- i siedmioletnich triumfował ogier Quandar Cece pod Łotyszem Kristapsem Neretnieksem. Drugi był Mateusz Tyszko na Diego, a trzeci Krzysztof Ludwiczak na klaczy Lodorijke.

W finale dla koni pięcioletnich po zwycięstwo pogalopował Mateusz Tyszko na koniu Lancelot. Tuż za nim uplasował się Jarosław Skrzyczyński na ogierze Casscador, a Top 3 zamknęła Anna Stasiak na Con Shapo Ba.

Zwycięzcą finału Extra Tour został Jacek Muraczewski na klaczy Aria. Drugie miejsce zajęła Inga Kosmowska na Cindorijke du Vlist Z, a trzecie Amelia Lewkowicz na Cerember Me M.

Na zwieńczenie niedzielnych zmagań finał Małej Rundy wygrała Oliwia Ostrowska na Endless Love. Tuż za nią znalazła się Dajana Pawlicka na Rodos L, a trzecia była Dominika Gardas na Quinten van’t Keizershof.

W sobotnim konkursie zaliczanym do światowego rankingu wystartowało 47 par. Parkur bezbłędnie pokonało 13 z nich, a zwycięstwo należało do Marka Lewickiego na 10-letniej klaczy La Pezi. To trzecia wspólna wygrana tej pary w takich zmaganiach, a 10 razem wywalczone zwycięstwo międzynarodowe.

Miejsce drugie z niewielką stratą zajął Hubert Polowczyk na koniu M Blue’s Boy Z. Top 3 zamknął mniej doświadczony 16-letni Patryk Skrzyczyński na 8-letnim Gverdi. Ten młody zawodnik pokazał się z doskonałej strony, bo w tym niełatwym konkursie zajął też miejsce piąte na Jerico. Czwarty był Mściwoj Kiecoń na wałachu Baccord.

W trzecich międzynarodowych zawodach na hipodromie KJ Agro-Handel Śrem w Olszy wystartowało ponad 200 par z Polski i Europy. Łącznie rozegrano 18 konkursów, a pula nagród wyniosła 355 000 złotych.