DSC 4135r

W dniach 26-27.08.2023 r. na hipodromie KJ Agro-Handel Śrem w Olszy zakończyły się zmagania w ramach V Turnieju Nadziei Olimpijskich Orła Białego.

Rywalizacja w finale była bardzo zacięta. Ani w klasyfikacji amatorów, ani profesjonalistów lider po pięciu etapach nie „dowiózł” zwycięstwa do końca.

W kategorii Profi wymagające parkury zarówno półfinałów, jak i finałów wielu zawodnikom sprawiły sporo trudności. Stąd górą byli ci bardziej „objeżdżeni” ostatnio w zawodach wyższej rangi. Siarhei Kazlou, wygrywając obydwa sobotnie konkursy, objął prowadzenie przed finałem. Do końca walczył z nim reprezentant gospodarzy - Dawid Skiba, ale mimo wygranej w finale nie udało mu się odrobić straty punktowej do zawodnika KJ Profil Piła.

Ostatecznie wygrał Siarhei Kazlou, drugie miejsce na podium zajął Dawid Skiba, a trzecie – amazonka KJ Bachmat Pruszowice - Beata Szuber. Warto jednak podkreślić, że ta zawodniczka nie mogła przywieźć na finał swojego podstawowego konia – Forta, dzięki któremu była liderką po pięciu wcześniejszych etapach.

DSC 4852

W tabeli Amatorów triumfowała 12-letnia Nina Konarska ze Stowarzyszenia Rodan Club. Tuż za nią znalazł się Hubert Woźniak z KJ Agro-Handel Śrem, a Top 3 zamknęła Agnieszka Niedziela – reprezentantka KJ Morena Sieraków-Gałowo.

DSC 4239

W całym tegorocznym sezonie Turnieju Nadziei Olimpijskich Orła Białego wzięło udział niemal 300 zawodników. Łączna pula nagród za wszystkie pięć etapów oraz finał wyniosła aż 200 000 złotych.