AH rankingPZJ 2023 v2 www

„Zielone fraki” zdominowały ranking klubowy już po raz 17. Najwięcej punktów dla tego klubu zdobył Jarosław Skrzyczyński, który w minionym sezonie wygrał 11 konkursów zaliczanych do światowego rankingu, a w ośmiu innych plasował się w Top 3. Zdobył też srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski. Drugim najwyżej punktującym jeźdźcem był w 2023 Dawid Skiba – zwycięzca konkursu rankingowego podczas CAVALIADY w Krakowie. Był też trzeci w Grand Prix Baborówka, a w Sopocie i Świnoujściu zajmował w klasach LR miejsca czwarte.

 

„Bardzo się cieszę, że po raz siedemnasty udało nam się wygrać ranking Polskiego Związku Jeździeckiego. Powiem szczerze, że po odejściu Mściwoja Kieconia nie liczyłem na to pierwsze miejsce w 2023. Dziękuję dwóm podstawowym zawodnikom, którzy zdobywali w tym roku punkty w zielonych frakach.” – powiedział Jan Ludwiczak, właściciel klubu Agro-Handel Śrem.

Umowę z Klubem Jeździeckim Agro-Handel Śrem przedłużyło dwóch podstawowych zawodników: Jarosław Skrzyczyński i Dawid Skiba.

Jarosław Skrzyczyński zielone barwy KJ Agro-Handel Śrem reprezentuje nieprzerwanie od roku 2011. W barwach tego klubu czterokrotnie zdobył złoty medal mistrzostw Polski seniorów i wygrał wiele konkursów zaliczanych do światowego rankingu. Skrzyczyński przedłużył kontrakt z KJ Agro-Handel Śrem o kolejny rok.

Na kolejne dwa lata kontrakt podpisał inny czołowy jeździec Agro-Handlu – Dawid Skiba, który barwy reprezentuje od 2015. W zielonym fraku trzykrotnie triumfował już w konkursach LR: w Lublinie, Zielonej Górze i Krakowie.