DSC 8848

Po raz drugi w kategorii Profi Turnieju Nadziei Olimpijskich Orła Białego najlepszy okazał się zawodnik KJ Profil Piła – Siarhei Kazlou. W kategorii Amatorów triumfowała Oliwia Kwiecińska z UKS „Trójka”.

Rywalizacja w Turnieju Nadziei Olimpijskich Orła Białego toczyła się na hipodromie KJ Agro-Handel Śrem od końca kwietnia. Cykl obejmował pięć etapów oraz zawody finałowe, które rozegrane zostały w ten weekend. Pula nagród pieniężnych za wszystkie etapy oraz finał wyniosła 190 000 złotych.

Kategoria Amator
Tutaj zawodnicy zbierali punkty rankingowe w klasach L, L1 i P, a walka o zwycięstwo toczyła się aż do ostatniego konkursu. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęła amazonka UKS „Trójka” – Oliwia Kwiecińska, która zgromadziła 276 punktów. Na miejscu drugim znalazł się reprezentant gospodarzy – Hubert Woźniak z KJ Agro-Handel Śrem, z końcowym dorobkiem 269,5 punktu. Top 3 zamknął 12-letni Antoni Dąbrowski z KJ Stajnia Dąbrowscy – 194 punkty. Łącznie w Turnieju sklasyfikowanych zostało 130 jeźdźców i amazonek.

Kategoria Profi
Do tej kategorii zaliczały się wyniki klas na poziomie 120 i 130 cm, a finałowe parkury miały wysokość 125 i 135 cm. Rywalizacja była bardzo zacięta. Finałowy konkurs Grand Prix zebrał na liście startowej 13 par, a parkur okazał się na tyle wymagający, że bezbłędnie pokonała go tylko jedna amazonka – Zuzanna Kucharska na 12-letniej klaczy Moulin Rouge L. Ona jednak skupiła się w tym sezonie na startach w zawodach międzynarodowych i w końcowej klasyfikacji Turnieju zajęła ostatecznie pozycję 7.

Walka o najwyższe miejsce na podium toczyła się pomiędzy Dajaną Pawlicką a Siarheiem Kazlou. Oboje odnotowali dziś po jednej zrzutce, ale szybszy był zawodnik KJ Profil Piła – o jego zwycięstwie w tegorocznej odsłonie Turnieju Nadziei Olimpijskich  Orła Białego zadecydowała różnica 0,5 punktu – zgromadził ich końcowo 395,5. Drugim miejscem na podium musiała zadowolić się Dajana Pawlicka z KJ Agro-Handel Śrem – 395, a miejsce trzecie zajęła żona – i koleżanka klubowa – zwycięzcy – Maryia Mikhailava. W kategorii Profi punkty zbierało w tym sezonie 77 zawodników.
Rankingi końcowe na stronie głównej i w zakładce TNOOB 2024.